maile

Prywatne konto pocztowe – bezpłatne czy komercyjne?

Posiadanie osobistej skrzynki pocztowej jest w dzisiejszym świecie cyfrowym po prostu koniecznością. Wielu ludzi korzysta z prywatnych skrzynek pocztowych do otrzymywania poczty, separując, tym samym, życie prywatne od swoich kont firmowych. Istnieją dwa główne typy kont pocztowych – bezpłatne i komercyjne.

Konta pocztowe bezpłatne są darmową usługą poczty e-mail dostarczaną przez różne serwisy www, takie jak np. Google czy portal Onet. W przypadku bezpłatnych kont pocztowych użytkownik otrzymuje minimum usług i limit przechowywania poczty. Największą jednak bolączką bezpłatnych kont jest ilość wiadomości reklamowych, różnego typu newsletterów i reklamy, jakie otrzymujemy na skrzynkę. No bo w sumie coś za coś, nie płacimy za usługę, więc płacą za nią reklamodawcy. Jednak ta opcja kont e-mail jest ciągle numerem jeden. Jest odpowiednia dla początkujących użytkowników, którzy chcą po prostu odbierać i wysyłać wiadomości bez kosztów. Jest też ok, dla ludzi którzy nie chcą ponosić dodatkowych kosztów za używanie / wysyłanie e-maili.

Jeśli jednak wymagasz do dostawcy bardziej zaawansowanych usług, powinieneś rozważyć zakup komercyjnego konta pocztowego. Takie konta oferują znaczną większą liczbę dodatkowych funkcji: zarządzanie wieloma identyfikatorami (kontami) w ramach swojej aplikacji, lepsze i bardziej zaawansowane filtry antyspamowe, brak reklam i maili reklamowych (!), lepsze zabezpieczenia konta i ochrona osobista i wiele, wiele innych. Cena takiego konta różni się w zależności od dostawcy usługi i wybranych opcji, ale koszty są zazwyczaj stosunkowo niewielkie. Na przykład migracja z bezpłatnego do konta płatnego na popularnych krajowych portalach www to koszt 20 – 30 zł za rok. Nie jest to więc dużo, jeśli za to znacznie ograniczamy spam, a i sama usługa wydaje się lepiej działać ;).

Wybór konta pocztowego zależy od tego, jakich funkcji potrzebujesz. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, który chce mieć wystarczającą skrzynkę pocztową do odbierania i wysyłania wiadomości, bezpłatne konto pocztowe może być dla Ciebie idealne. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, ochrony osobistej i nie chcesz ciągle dostawać maili co gdzie kupić i gdzie jest promocja, najlepszą opcją jest wykupienie usługi komercyjnego konta pocztowego.

Komentarze zostały wyłączone.