Wady darmowego bloga.

Wydaje się, że jak coś jest darmowe, to należy brać, bo „darmowe jest dobre”. Jednak darmowe też ma swoje wady, a dotyczy to między innymi darmowych blogów. Największą zaletą darmowego bloga jest to, że jest darmowy i nie trzeba wydawać na niego ani złotówki, ale takie rozwiązanie ma swoje wady.

Wady darmowego bloga:

Prowadząc taki blog trzeba mieć gdzieś z tyłu głowy, że nie jest on nasz. Należy on do serwisu, na którym został założony, a taki serwis w każdej chwili może zakończyć swoją działalność przez co blog przepadnie. Może także zmienić swoje zasady i usunąć blog. Na darmowym blogu zawsze trzeba się stosować do regulaminu danego serwisu przez co nie zawsze można pisać tak jak się chce.

Na takim serwisie mogą pojawić się reklamy nie należące do nas. Nie każdy chce mieć reklamy na blogu, bo użytkownicy ich nie lubią, ale na darmowym blogu nie zawsze ma się na to wpływ.

Zarabianie jest utrudnione. Nie każda metoda zarabiania jest akceptowana, zanim zacznie się zarabiać trzeba sprawdzić, czy jest to zgodne z regulaminem. Może się okazać, że dany sposób zarabiania jest zabroniony, a użycie go na blogu będzie skutkowało jego zamknięciem.

Darmowy blog, nie wygląda tak „poważnie” jak blog z własną domeną i hostingiem. Jak ktoś poważnie traktuje bloga, to powinien mieć go na własność. W adresie darmowego bloga będzie widoczna nazwa serwisu na którym został założony, więc użytkownik od razu będzie wiedział, że jest to blog na darmowej platformie. Nie buduje to marki w takim stopniu jak własny blog.

Oczywiście darmowy blog w niektórych sytuacjach zupełnie wystarczy i nie trzeba wydawać na niego pieniędzy. Jak ktoś prowadzi blog jako uzupełnienie wolnego czasu i pisze tam raz na jakiś czas, to darmowy blog w zupełności wystarczy. Za bloga płaci się, gdy ma się co do niego większe plany. Jak ktoś chce zarabiać na blogu wie, że będzie tam pisał regularnie i poświęcał mu dużo czasu, to darmowy blog będzie złym pomysłem. Wówczas należy mieć nad swoim blogiem 100% kontrolę, czego nie zapewnia blog na darmowej platformie.

Komentarze zostały wyłączone.