kable-sieciowe

Internet stacjonarny czy bezprzewodowy

Internet stacjonarny lub bezprzewodowy to wybór, z którym wielu użytkowników sieci internetowej styka się na co dzień. Oba mają swoje silne strony i słabe, dlatego ważne jest, aby użytkownik sieci internetowej rozważył każdą opcję, zanim zdecyduje, który z tych dwa rodzaje usług jest odpowiedniejszy dla jego potrzeb.

Internet stacjonarny jest najczęściej używany przez użytkowników biznesowych. Połączenie jest realizowane bezpośrednio światłowodem lub linią telefoniczną. Są one bardziej stabilne i szybsze niż łącza bezprzewodowe. Użytkownicy Internetu powinni zwrócić uwagę, że sieć stacjonarna będzie wyższa w zakresie wydajności, stabilności i szybkości (wysoce zależne od rodzaju i mocy łącza). Kolejną zaletą jest to, że sieci stacjonarne są najmniej podatne na zakłócenia i ataki ze strony hackerów, jeśli połączenie jest odpowiednio zabezpieczone.

Bezprzewodowy Internet (sieć WiFi) oferuje więcej możliwości niż opcja stacjonarna. Użytkownicy sieci internetowej, którzy przeprowadzili się do nowego miejsca, mogą skorzystać z bezprzewodowych usług internetowych bez potrzeby instalowania skomplikowanych i sztywnych łączy. Rozwiązanie to jest idealne dla użytkowników, którzy często się przemieszczają i pracują w różnych lokalizacjach. Internet bezprzewodowy jest dostępny dla wszystkich w jego zasięgu bez potrzeby skomplikowanego konfigurowania połączeń. Dodatkowo użytkownicy WiFi nie są „przywiązani” sieciowym kablem RJ45 do biurka. Mogą przemieszczać się swobodnie, ze swoim urządzeniem, po całym zasięgu dostępnej sieci bezprzewodowej. Trzeba jednak pamiętać, że łącze bezprzewodowe będzie mniej stabilne niż stacjonarne. Ich zasięg zależy w dużej mierze od okolicy i czynników zewnętrznych.

Internet stacjonarny i bezprzewodowy mają swoje zalety i wady, dlatego użytkownicy sieci internetowej muszą zastanowić się, który jest najlepszy dla nich. Oba pozwalają im surfować po sieci w wygodny sposób, najlepiej więc sprawdzić oba warianty przed podjęciem decyzji.

Komentarze zostały wyłączone.