Laptop, czy komputer stacjonarny?

Komputer to dziś obowiązkowy sprzęt w każdym domu. Dzięki niemu otwiera się szereg możliwości, które na co dzień są niedostępne z punktu widzenia zwykłego człowieka. Nie każdego bowiem stać na lot do Paryża i osobiste odwiedzanie czarownych butików. Komputery ułatwiają życie i najprostsze czynności. Mogą wykonać nawet za nas część naszej pracy. Komputery to przepustki do globalnych sieci. Można wybrać stacjonarny sprzęt lub tzw. laptopa. Każdy z tych rodzajów ma swoich zwolenników.

Desktop – wady i zalety

Komputer stacjonarny jest dosyć duży. Trzeba dysponować odpowiednim miejscem na jednostkę centralną i monitor. Zazwyczaj również do kompletu dolicza się drukarkę. Taki sprzęt ustawia się najczęściej na biurku komputerowym. Jest to dosyć wygodne, jeśli komputer ma być jedynie dostępny  w domu. Nie ma możliwości zabrania go ze sobą do szkoły, czy pracy. Zabiera tez w domu wiele przestrzeni. Może nie sam w sobie, ale biurko, na którym jest usadowiony. Jednak jego ogromną zaletą jest szeroka możliwość konfiguracji. Taki komputer można dowolnie modyfikować. W sytuacji, gdy zepsuje się jedna część, wystarczy ja jedynie wymienić bez konieczność kupna całego sprzętu. Można go również dowolnie modyfikować. Jeśli okaże się, że wybrane w sklepie profesjonalnym podzespoły składowe komputera są zbyt słabe na wykonywane przez nas zadania, możemy dokupić w każdej chwili nowe części i samodzielnie je zainstalować. Bez  względu, czy jest to pamięć, czy napęd DVD.

Laptop – główna zaleta to mobilność

Laptopy są tu trochę bardziej problematyczne. Niestety, wszystkie podzespoły są zintegrowane z płytą główną, więc naprawy można robić tylko w autoryzowanych serwisach. Nie ma tu zbyt wielu szans na samodzielną wymianę lub dodawanie części, żeby poprawić wydajność. Mimo to, sporo osób wciąż decyduje się na zakup laptopów, bo można je zabrać wszędzie. Są małe i poręczne, więc zmieszczą się do plecaka. Wygodny transport sprawia, że są one mega popularne.

Wybór nowego komputera zależy więc głównie od tego, jak będzie się go używać.

Komentarze zostały wyłączone.