tablet-czy-laptop

Laptop czy tablet

Czy warto wybrać komputer przenośny czy może lepszy będzie tablet? Często zadajemy sobie to pytanie. Każde z tych urządzeń ma swoje wady i zalety. Warto rozważyć, jakich funkcji będziesz potrzebować, aby dokonać dobrego wyboru.

Co przemawia za laptopem?

Laptopy są zazwyczaj znacznie bardziej zaawansowane technologicznie i szybsze niż tablety. Mimo to, ich wielkość i waga, czynią je mniej mobilnymi niż tablety. W zależności od procesora, wielkości pamięci RAM oraz dysku twardego, laptopy zapewniają szybki dostęp do Internetu, czy szeroki zakres bezprzewodowych łączności. Pod względem wydajności są one trwałe i wydajne. Na pokładzie zwykle są zainstalowane porty umożliwiające podłączenie szeregu urządzeń zewnętrznych, takich jak mysz lub kamera przenośna.

A kiedy lepiej tablet?

Tablety są niewielkie, lekkie i poręczne. Ekran, zazwyczaj, od 7 do 11 cali może trochę ograniczać, ale coś za coś. Wyposażone jest w wygodny panel dotykowy, często wielopunktowy. Może być dzięki temu wykorzystywany do sterowania aplikacjami, oglądania filmów i gier, czy przesyłania wiadomości elektronicznych. Niektóre tablety posiadają touchpady, które można używać zamiast myszy. Większość z nich działa w oparciu o system Android lub w mobilnej wersji Windows.

Czyli co lepiej?

Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednego z tych urządzeń, powinieneś wziąć pod uwagę wszystko: od wielkości, wagi, wytrzymałości, do dostępnych funkcji i ceny. Jeśli potrzebujesz czegoś do mobilnej pracy – zdecydowanie lepiej wyglądać będzie laptop. Można tez kupić mocniejszy tablet z opcją podłączenia do klawiatury i monitora, ale czy warto? Jeśli potrzebujesz urządzenia do surfowania w necie, oglądania filmów i rozrywki lepszym wyborem wydaje się tablet. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Po ich dokładnym przeanalizowaniu, będziesz mógł dokonać najlepszego wyboru.

Komentarze zostały wyłączone.